Strona główna >> Fundacja >> Struktura >> Waldemar Pawlak

Waldemar Pawlak

Prezes Fundacji Polski Kongres Gospodarczy , polski polityk, dwukrotny prezes Rady Ministrów

Działacz Polskiego Stronnictwa Ludowego i prezes tej partii w latach 1991–1997 oraz 2005–2012, poseł na Sejm nieprzerwanie od 1989 (X, I, II, III, IV, V, VI i VII kadencji), prezes Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych. W latach 2007–2012 wiceprezes Rady Ministrów i minister gospodarki w pierwszym i drugim rządzie Donalda Tuska. Kandydat w wyborach prezydenckich w 1995 i w 2010.

Laureat V Olimpiady Wiedzy Technicznej z 1978. Absolwent Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej z 1984. W latach 2001–2005 był prezesem zarządu Warszawskiej Giełdy Towarowej. Jest jednym z założycieli Fundacji Rozwoju Samorządowych Funduszy Pożyczkowych.

Przez lata pracy zebrał wiele doświadczeń, nie tylko politycznych, również ze sfery gospodarki i przedsiębiorstw.

Jego pasją są nowoczesne technologie i internet, a w szczególności wolne oprogramowanie.